Przerażające błędy przy hybrydowym manicure, których nie możesz popełnić

Przerażające błędy przy hybrydowym manicure, których nie możesz popełnić
Autor Kuba Zieliński
Kuba Zieliński08.05.2024 | 3 min.

Manicure hybrydowy zachwyca swoim trwałym, polerowanym wyglądem i pozwala cieszyć się pięknie wystylizowanymi paznokciami nawet przez 3 tygodnie. Wykonanie go samodzielnie w domu to nie lada wyzwanie, podczas którego łatwo o popełnienie błędów. Jeśli zależy Ci na wzorowych efektach, koniecznie unikaj tych przerażających pomyłek.

Co zrobić źle przygotowując paznokcie do hybrydy?

Błędy popełniane podczas przygotowania paznokci do hybrydowego manicure stanowią podstawę kolejnych niepowodzeń. Już na samym początku możemy zaprzepaścić szansę na udaną stylizację, jeśli zlekceważymy ten etap. Dlatego zacznijmy od podstaw.

Jeśli paznokcie są źle przygotowane, błędy w hybrydzie będą niemal nieuniknione. Zadbanie o dokładne opiłowanie płytki, prawidłowe odsunięcie skórek oraz ich późniejsze odtłuszczenie to absolutna konieczność. Bez tego hybryda na paznokcie nie utrzyma się zbyt długo.

Drugim newralgicznym punktem jest zbyt mocne zmatowienie płytki paznokcia przed nałożeniem hybrydy. Takie działanie znacznie ogranicza przyczepność lakieru, przez co kolejnych krokach łatwo o odpryski i odchodzenie warstw od płytki.

Nieprawidłowe nakładanie lakieru hybrydowego

Gdy już przygotujemy paznokcie do hybrydowego manicure, czas na nałożenie samego lakieru. Tutaj także możemy łatwo popełnić błędy, które skrócą trwałość stylizacji. Jednym z nich jest tzw. "zalewanie skórek" czyli naniesienie pierwszej warstwy poza obręb płytki.

Choć początkowo może nie wydawać się to poważną pomyłką, pozostawienie lżejszych grudek lakieru na skórkach i ich utwardzenie pod lampą przełożą się na późniejsze pękanie i odpryskiwanie hybrydy. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne, ochronne paski gumowe.

  • Kolejnym błędem jest zbyt gruba warstwa lakieru hybrydowego, przez co staje się on nierówny i marszczący się.
  • Zamiast tego lepiej nakładać kilka cieńszych warstw odrębnie utwardzanych.
  • Nie można także zapomnieć o pomalowaniu wolnego brzegu paznokcia, bo w przeciwnym razie powietrze zacznie się kumulować pod wierzchnią warstwą.

Czytaj więcej: Niezwykły składnik, który odmładza skórę nawet o 10 lat!

Błędy podczas utwardzania lakieru pod lampą

Zdjęcie Przerażające błędy przy hybrydowym manicure, których nie możesz popełnić

Ostatni, newralgiczny etap to utwardzanie warstw pod specjalną lampą. Tu z kolei musimy uważać na długość ekspozycji i nie popełnić prostego błędu, który zniweczy całą naszą wcześniejszą pracę. Dla lakieru czas ten powinien wynieść ok. 60 sekund, zaś bazę i topcoat utwardzamy przez mniej więcej 45 sekund.

Wydawać by się mogło, że dodanie kolejnej minutki na wszelki wypadek nie zaszkodzi? To duży błąd, ponieważ jak nakładać hybrydę wiemy, że przesadne działanie promieni UV jest szkodliwe dla paznokci, bo prowadzi do ich suchości i kruchości.

Drugim możliwym potknięciem na tym etapie jest odtłuszczanie bazy cleanerem. W ten sposób likwidujemy bowiem jej niezbędną lepkość, która łączy kolejne warstwy ze sobą. Bez niej hybryda nieuchronnie odejdzie.

Jak widać, złapanie wprawy w domowym wykonywaniu manicure hybrydowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Drobne błędy mogą zniszczyć cały efekt, dlatego pierwszym razem warto skorzystać z pomocy doświadczonej przyjaciółki lub specjalistki z salonu. Dzięki temu unikniemy przerażających wpadek, a nasze paznokcie mogą lśnić długie tygodnie.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Najwyższej Jakości Buty ze Skóry Licowej Dla Każdej Okazji
  2. Czym są ćwiczenia somatyczne? Jak je wykonywać? Poradnik i instrukcje
  3. Jak wybrać dietetyczny makaron by zredukować kaloryczność posiłków
  4. Najlepszy Aparat do Makijażu Permanentnego: Przegląd Sprzętu i Maszyn
  5. Wymarzony poziom ochrony roweru dzięki folii? Cena Cię zszokoluje!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Kuba Zieliński
Kuba Zieliński

Będąc psychologiem społecznym zajmuję się badaniem zjawisk kulturowych i postaw występujących we współczesnych społeczeństwach. Na blogu analizuję aktualne trendy i zmiany obyczajowe.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły